צור קשר
שלח

*- שדות חובה
מנהל המכון
ארתורוארתורו קליינבורד, מורה בכיר לחינוך גופני בעל תואר ראשון ( (B.Ed סיים את לימודיו ב 1988.
 מורה לספורט טיפולי (בוגר מכללת וינגייט) .
בשנים האחרונות (2002) סיים את לימודיו כמאבחן דידקטי בסמינר הקיבוצים והשלים את התואר השני (M.A חינוך מיוחד) 
בכך הצליח באמצעות למודיו האקדמאיים, לחבר את שני המעגלים המתקיימים זה לצד זה: המעגל הקשור להתפתחות התנועתית והיכולת המוטורית של הילד ,לצד המעגל של התפתחותו השכלית והיכולת הקוגניטיבית והסימביוזה המתקיימת בין השניים.

 בשנת 1992 הקים ברמת גן את המרכז הראשון שנתן מענה לילדים הזקוקים לתנועה על מנת לסייע בהתמודדותם עם קושי התפתחותי, לצד קיום חוגים חוויתיים המכוונים לכלל האוכלוסייה, תוך שימת דגש בסיסי על הנאה לצד מטרה נלווית להתחזק כתוצאה מפעילות מוטורית בעלת גוון רחב ויצירתי.

בשנת 1994 הקים את המרכז השני בגבעת שמואל הפועל כשלוחה של המרכז הקהילתי העירוני (מתנ"ס מרחב).

כיום מתאמנים במרכזים שבניהולו קרוב ל- 400 ילדים בגילאים שונים, החל מלידה ועד גיל ההתבגרות. ארתורו פיתח בשנים האחרונות שיטת טיפול הפועלת בהצלחה בשם:       P.S.M.T     -Personality and Senso-Motoric Treatment

השיטה מיועדת לטיפול בילדים עם קושי בתיאום חושי-תנועתי, שלרוב הם בעלי אינטליגנציה תקינה, אך בשל קשייהם צוברים כישלונות וחוויות בלתי נעימות שמביאות לפיתוח קשיים חברתיים ובעיות רגשיות אשר דורשות התייחסות ראשונית.

ברגע שהילדים ירגישו טוב עם עצמם יוכלו להתמודד עם משימות חדשות ולעבור לשלב הבא, התמודדות עם הקשיים המוטוריים תוך מתן חיזוק לתפקודים החושיים.  

ארתורו הופיע בערוץ 2 בתוכנית הבוקר "לחיות טוב" בהנחיית משה דץ וסיגל שחמון ,במסגרת פאנל מומחים הפועלים ומטפלים בילדים עם הפרעות קשב.

ארתורו חבר בעמותה לפעילות גופנית מותאמת (ספורט טיפולי), פועל בשיתוף פעולה עם מחלקות להתפתחות הילד בקופות החולים וכמו כן, מקיים קשרים מקצועיים עם מרפאים בעיסוק, פיזיוטרפיסטים, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים חינוכיים וקליניים.

בנוסף ,הנחה סדנאות למורים, גננות ומנהלות מעונות בנושאים שונים, כגון: ליקויים התפתחותיים, זיהוי ואיתור קשיים מוטוריים ונושאים הקשורים להתפתחות הילד בכלל.  בשנים האחרונות משתלב בהרצאות בתחום אימון ילדים במסגרת השלוחה של ווינגייט באוניברסיטת ת"א.  

מנחה ומדריך מורים לחינוך גופני בזמן הסטאז' הלומדים ספורט טיפולי במכללה לחנ"ג ע"ש זינמן במכון וינגייט. ארתורו נמנה בין החלוצים בארץ בפיתוח תוכניות לימודים בתחום החינוך הגופני לגיל הרך.

בשנת 1990 החל את פעילותו בתוך גני ילדים כמורה לחינוך גופני ולאחר מספר שנים קיבל אישור רשמי ממשרד החינוך להפעיל את תוכניות הלימוד במסגרת הגנים השונים.כיום מפיץ את אמונתו לפעילות גופנית כדרך חיים ,באמצעות מורים מקצועיים בגני ילדים עירוניים (באישור של משרד החינוך) ,מעונות יום וגנים פרטיים.